Wpisy oznaczone tagiem ‘podłoga’


Podłoga jak? gdzie? co? Panele to obecnie jeden z najbardziej znanych i popularnych materiałów na podłogi. W handlu dostępne są panele które można układać bez kleju. Montaż jest bardzo łatwy więc jeśli ktoś jest takim omowym majsterkowiczem to bardzo łatwo położy podłoge tego typu samemu. Panele są produkowane w różnych rodzajach ale zazwyczaj ich wygląd bardzo dobrze imituje podłogi z drewna naturalnego. Są również dostępne panele o innych motywach na przykład wzory płytek, roślin lub owoców. Coraz bardziej popularne stają się panele z naturalnego drewna. Panele takie są klejone warstwowo aby były odpowiednio wytrzymałe i nie odkształcały się. Panele można montować na klej bądź bezolejowo na tak zwany click. Jeśli stosujemy metodę klejową wtedy klej kładzie się na całej długości górnej krawędzi wpustu. Po dociśnięciu panele powinny do siebie bardzo dokładnie przylegać a klej łączyć je na całej długości. Podczas takiego montażu trzeba ciągle usuwać klej który wypływa spomiędzy paneli ponieważ zasychając utworzy on bardzo brzydkie plamy.

Tagi: , , , , ,Podłogi Podłogi w domu czy mieszkaniu są tym bez czego się nie obejdziemy. Już od wieków nie chcemy chodzić po gołym i nie ocieplonym betonie na podłodze, wolimy czuć pod stopami cos dużo bardziej przyjemniejszego w dotyku i cieplejszego. Nic w tym trudnego, należy wybrać się do odpowiedniego sklepu i powiedzieć jaką chce się mieć podłogę a na pewno obsługa znajdzie dla ciebie coś idealnie pasującego z czego na pewno będziesz zadowolony. Aby zakupić materialny na wykonanie podłogi musisz znać dokładne wymiary pomieszczenia. Bardzo modne ostatnio sa panele, jednak na panele bardzo chętnie kładziemy dywany. S one najczęściej bardzo miękkie oraz delikatne, szczególnie w sypialni by odczówac jak największą przyjemność z zanurzenia stóp w dywanie. Wykładziny również nadal są kupowane, są to najczęściej cienkie i hipoalergiczne tworzywa. Jednak w modę wchodzą wykładziny samoczyszczące się, które podczas odkurzania oczyszczają się jak po myciu. Właśnie dzięki takiej funkcji bardzo lubimy tego typu wykładziny.

Tagi: , , , ,Coraz popularniejsze stają się podłogi drewniane. Układa się je nie tylko w pokojach ale również w łazienkach. Można również zaaranżować cały pokój dobierając odpowiednią podłogę do mebli i innych przedmiotów wykończeniowych. Drewno jest materiałem przyjaznym człowiekowi. Wnosi do mieszkania ciepło a jednocześnie pozytywna energię lasu. Kiedyś można było spotkać boazerie pomalowane bezbarwnym lakierem. Dziś projektanci tworzą bardzo ciekawe wnętrza, często łącząc ze sobą różne materiały naturalne takie jak drewno, kamienne płytki, ceramikę. Coraz częściej wraca się do natury. Drewno to również wypoczynek jak sądzą niektórzy, działa kojąco i uspokajająco. W pomieszczeniu gdzie zastosowano drewno na podłogi czujemy się dużo lepiej. Drewno cechuje lekkość, trwałość, sprężystość, znaczna wytrzymałość mechaniczna, łatwość obróbki. Ujemną cechą drewna jest to że niektóre gatunki chłoną wodę, pęcznieją, kurczą się i pękają. Trzeba o tym wiedzieć aby nas nie spotkała jakaś przykra niespodzianka w trakcie nieodpowiedniej pielęgnacji podłóg.

Tagi: , , ,Naturalny wygląd starej, drewnianej podłogi uzyskuje się przez odpowiednie zabiegi technologiczne wpływające na strukturę powierzchni drewna i jego kolor. W pierwszy etapie obróbki drewniane deski poddawane sa umyślnym uszkodzeniom mechanicznym. Aby łączenia tego typu desek były możliwe i bezkonfliktowe każdą deska poddaje się ręcznej obróbce a pióro – wpust jest ręcznie wygładzany. Kolor starego drewna uzyskuje się przez zastosowanie naturalnych garbników obecnych w drewnie i poddawanych działaniu odpowiednich środków chemicznych. Aby uzyskać odpowiedni odcień drewna cały proces trwa bardzo długo. Ostateczny kolor drewna uzyskuje się po upływie od trzech miesięcy do sześciu miesięcy. Później następuje proces zabezpieczania drewna. Taki proces rozpoczyna się od otwarcia porów. Potrzebne to jest aby olej którym nasączane są deski wniknął jak najgłębiej w deski. Proces olejowania dokonuje się kilkakrotnie a pomiędzy nimi drewno się nagrzewa. Na samym końcu drewno pokrywa się olejem nawierzchniowym.

Tagi: , , , ,