Wpisy oznaczone tagiem ‘drewno’


Jeśli zapadła decyzja o kupnie parkietu dębowego surowego należy pamiętać o odpowiednim jego wykończeniu. Przy kupnie parkietu gotowego od razu widać jak będzie wyglądał i w jaki sposób będzie przebiegało układnie parkietu. Jeżeli zdecydujemy się na tradycyjne parkiety to trzeba przewidzieć utrudniony montaż parkietu. W zależności od użytego lakieru lub oleju parkiet dębowy może mieć różne odcienie. Aby uniknąć niespodzianek warto obejrzeć przed zakupem jak będzie wyglądał nasz parkiet po wykończeniu. Trzeba pamiętać, że parkiet dębowy po polakierowaniu lakierem matowym będzie miał bardziej wyraziste słoje. Parkiet będzie wyglądał naturalnie a posadzka z niego będzie odporna na zabrudzenia i będzie łatwo utrzymać ja w czystości. Jeśli zastosujemy lakier o wysokim połysku nasz parkiet nada pomieszczeniu szyku i elegancji. Lakier o wysokim połysku powoduje, że parkiet jest lekko przyciemniony a równocześnie parkiet odbija światło rozświetlając ciemne pomieszczenie. Pod takim lakierem parkiet dębowy jest bardzo odporny na zabrudzenia a sam lakier jest trudnościeralny.

Tagi: , , , , , ,Meble Meble w mieszkaniu są podstawa wyposażenia. Do każdego pomieszczenia jednak są one inne. Trudno nam się często jest zdecydować na wybór odpowiednich mebli gdyż wybór jest ogromny i ceny często też. Meble wybieraj tak by posłużyły ci one na długi czas. Jeżeli wybierzesz dobre i trwałe meble będziesz na pewno zadowolona z nich i na pewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy. Często ilość sklepów meblowych w jakiś sposób nas przeraża jednak im więcej tym lepiej, większa konkurencja powoduje większy wybór oraz więcej promocji i obniżek cen. Często te same modele mebli można znaleźć w kilku sklepach w kilku różnych cenach. Pamiętaj o tym, że meble są zakupem na lata, tego nie kupujemy na sezon czy tylko na rok, one najczęściej służą nam latami szczególnie jeżeli są odpowiednio użytkowane i czyszczone. Sprzedawca w sklepie meblowym na pewno ci odpowiednio doradzi jakie meble byłyby dla ciebie najodpowiedniejsze i jakie by spełniły jak najlepiej twoje wymagania dzięki temu możesz być jeszcze bardziej zadowolonym klientem sklepu meblowego.

Tagi: , , , , ,Coraz popularniejsze stają się podłogi drewniane. Układa się je nie tylko w pokojach ale również w łazienkach. Można również zaaranżować cały pokój dobierając odpowiednią podłogę do mebli i innych przedmiotów wykończeniowych. Drewno jest materiałem przyjaznym człowiekowi. Wnosi do mieszkania ciepło a jednocześnie pozytywna energię lasu. Kiedyś można było spotkać boazerie pomalowane bezbarwnym lakierem. Dziś projektanci tworzą bardzo ciekawe wnętrza, często łącząc ze sobą różne materiały naturalne takie jak drewno, kamienne płytki, ceramikę. Coraz częściej wraca się do natury. Drewno to również wypoczynek jak sądzą niektórzy, działa kojąco i uspokajająco. W pomieszczeniu gdzie zastosowano drewno na podłogi czujemy się dużo lepiej. Drewno cechuje lekkość, trwałość, sprężystość, znaczna wytrzymałość mechaniczna, łatwość obróbki. Ujemną cechą drewna jest to że niektóre gatunki chłoną wodę, pęcznieją, kurczą się i pękają. Trzeba o tym wiedzieć aby nas nie spotkała jakaś przykra niespodzianka w trakcie nieodpowiedniej pielęgnacji podłóg.

Tagi: , , ,