Wpisy z kategorii ‘Remont’


Urządź nowe mieszkanie Pierwszy raz wchodzisz do pomieszczenia i jest ono całkowicie puste, nie ma w nim nic tylko gołe białe ściany. Masz całe mieszkanie jak czystą kartkę możesz z nim zrobić co tylko zechcesz, narysować na nim swoje życie, rodzinę. Nie jest to trudne, by twoje mieszkanie wyrażało twoją osobowość i upodobania, wszystko to na co czekasz i co już masz. Na pewno nie rezygnuj ze swoich ulubionych dekoracji mogą być one bardzo ciekawym elementem w twoim nowym mieszkaniu. Na pewno przed pierwszymi zakupami obmyśl jakie ma być, określ kolory poszczególnych pomieszczeń oraz kolory zasłon. Najpierw zajmij się malowaniem dopiero później dokup do tego meble. Meble powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne lecz nie wyklucza to także i ich urody i ceny. Aby mieć dobre meble nie musisz na nie wydawać fortuny. Wystarczy, że się zorientujesz w opiniach sklepów oraz w ich cenach, dzięki temu będziesz wiedzieć gdzie czego możesz się spodziewać i pomoże ci to w wyborze sklepu. W sklepie na pewno sprzedawca pomoże wybrać ci najlepsze meble.

Tagi: , , , ,



Przygotuj remont Jak każdy wie remont jest wielkim problemem i trudnością. Ciężko jest nam się przygotować do remontu gdyż często ciężko nam się rozstać z ulubionymi sprzętami które niestety nie nadają się już do niczego. Również przed rozpoczęciem remontu musisz wybrać odpowiednia ekipę i zdecydować co tak naprawdę chcesz zrobić i co zmienić. Zakup materiałów rozpoczniesz dopiero po konsultacji z fachowcem który ustali jakie będą najlepsze. Po wybraniu i fachowców i sprzętów oraz po zakupie materiałów budowlanych możesz rozpocząć remont. Pamiętaj, że remont nie polega na niszczeniu innego by zrobić jedno. Wszystko czego niechżesz zniszczyć powinnaś odpowiednio przygotować i zabezpieczyć. Podłogi najlepiej jest osłonić starymi gazetami i folia by nie zachlapać ich farbą czy zaprawami. Wszystko co będziesz robić musi być wcześniej zaplanowane. Wydatki najlepiej jest obliczyć by nie wydać z byt dużo na niepotrzebne rzeczy. Jeśli nie będziesz mieć pewności w tym czy dane rzeczy są potrzebne czy nie proś o rade fachowców. Samodzielne remontowanie mieszkania może się naprawdę źle skończyć uważaj więc.

Tagi: , , ,



Jeśli zapadła decyzja o kupnie parkietu dębowego surowego należy pamiętać o odpowiednim jego wykończeniu. Przy kupnie parkietu gotowego od razu widać jak będzie wyglądał i w jaki sposób będzie przebiegało układnie parkietu. Jeżeli zdecydujemy się na tradycyjne parkiety to trzeba przewidzieć utrudniony montaż parkietu. W zależności od użytego lakieru lub oleju parkiet dębowy może mieć różne odcienie. Aby uniknąć niespodzianek warto obejrzeć przed zakupem jak będzie wyglądał nasz parkiet po wykończeniu. Trzeba pamiętać, że parkiet dębowy po polakierowaniu lakierem matowym będzie miał bardziej wyraziste słoje. Parkiet będzie wyglądał naturalnie a posadzka z niego będzie odporna na zabrudzenia i będzie łatwo utrzymać ja w czystości. Jeśli zastosujemy lakier o wysokim połysku nasz parkiet nada pomieszczeniu szyku i elegancji. Lakier o wysokim połysku powoduje, że parkiet jest lekko przyciemniony a równocześnie parkiet odbija światło rozświetlając ciemne pomieszczenie. Pod takim lakierem parkiet dębowy jest bardzo odporny na zabrudzenia a sam lakier jest trudnościeralny.

Tagi: , , , , , ,



Każdy gatunek drewna posiada inny stopień twardości. Stopień twardości decyduje o tym czy podłoga będzie bardziej czy mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Drewna bardzo twarde jak na przykład klon kanadyjski czy jatoba są najbardziej wytrzymałe i nadają się w miejsca gdzie jest duże natężenie ruchu czyli do pokoju dziecinnego albo tam gdzie przebywają zwierzęta domowe które swymi pazurkami mogą zarysować podłogę. Drewna mniej twarde i przez to mniej odporne na zniszczenie powinno się kłaść w pomieszczeniach gdzie ruch jest mniej intensywny na przykład w sypialni. Podłogi średnio twarde takie jak na przykład brzozowe oddają cały swój urok w pomieszczeniach gdzie ruch jest bardzo mały czyli tam gdzie nie przebywa zbyt wielu domowników. Drewniana podłoga może ronież być kładziona w pokojach gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe. Wtedy nadają się tam gatunki twarde drewna. Z biegiem czasu pod wpływem światła słonecznego podłogi zmieniają swe zabarwienie. Jest to proces naturalny. Niektóre gatunki szybko ciemnieją inne dłużej.

Tagi: , , , ,