Wpisy z kategorii ‘Dom’


Czyste i świeże Każde mieszkanie jest piękne jeżeli jest zadbane. Ważne jest to by było odpowiednio zawsze wysprzątane i utrzymane w należytym ładzie. Dla bałaganiarzy najlepszym rozwiązaniem jest garderoba w której się ubiera i trzyma ubrania. Tym samym nie ma problemu z porozrzucanymi po całym pokoju ubraniach. Jednak w garderobie należy tez od czasu do czasu posprzątać. Zadbane mieszkanie ma również idealnie dobrane meble i są one czyszczone odpowiednimi środkami. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu twoje meble na dłużej zachowają swój blask nowości. Nie stosuj środków do czyszczenia stali do mebli. W ten sposób możesz doprowadzić do ich całkowitego wyniszczenia. Również kapy i zasłony pierz w odpowiednich płynach by były one zawsze delikatne i przyjemne w dotyku. Zasłony mogą być lekko nakrochmalone. Pamiętaj by w twoim mieszkaniu nie było zbyt wiele rzeczy, gdyż w ten sposób zostanie ono po prostu zagracone i na pewno nie będzie ładne. Wszystko powinno mieć swoje miejsce a wtedy łatwiej będzie ci utrzymać porządek.

Tagi: , , ,Na czym położymy kawęczy herbatę? Takie pytanie z całą pewnością zostało by nam zadane przez naszych gości w momencie odwiedzin, jeżeli oczywiście nie umieścilibyśmy w naszym salonie stołu lub ławy. Może zacznijmy od tego, że stół zostanie wykluczony w tym podpunkcie, ponieważ po dłuższym zastanowieniu stół jednak bardziej pasuje do kuchni lub jadalni niż do salony, czy pokoju dziennego. Więc jak już wcześniej ustaliliśmy zostaniemy jedynie przy koncepcji ławy. Ława zazwyczaj przypomina swoim kształtem stół jednak jest zazwyczaj o wiele mniejsza i oczywiście mniej używana od stołu. Ława w salonie jest potrzebna, ponieważ jak już wspomniałem goście, którzy nas odwiedzają nie mieliby nawet gdzie położyć kawy czy herbaty. Oczywiście nie pasuje przyjmować gości z pustymi rękami, a więc ze strony gospodarza pasowałoby postawić na stole, chociaż jakieś ciastko, a jak byśmy nie mieli ławy w salonie to co z tym fantem? Położymy ciastka na ziemi? Oczywiście, że nie, dlatego ława w salonie jest niezbędna.

Tagi: , , ,Jasne okna W każdym domu czy mieszkaniu głównym elementem sa okna. Dzięki nim do domu wpada światło słoneczne dzięki któremu możemy oszczędzać energię elektryczna i które ma na nas zbawienny wpływ. Okna powinny być duże. Zależy to tez jednak od wielkości pomieszczenia. Lecz im większe okna tym lepiej dla naszego zdrowia. Myć szyby należy raz na miesiąc by nie były one brudne. Brudzą się one bardzo szybko gdyż deszcz je moczy a do mokrych przykleja się kurz tworząc brudny osad. Okna jednak to nie wszystko parapety i zasłony czy firany też sa ważnym wyposażeniem. Parapety najczęściej służą nam do ustawiania doniczek z kwiatami. Najlepiej jest dla kwiatów gdy maja dużo światła. Więc okno jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Zasłony również są ważne. Dopełniają całości efektu wyglądu pomieszczenia. Dobierasz je w kolorach takich które lub rozjaśniają pokój lub go delikatnie przyciemniają. Ciekawy efekt dają zasłony upinane. Fantazyjnie upięte pozwalają ci na figlarne meble i dodatki nadając niepowtarzalny efekt.

Tagi: , , ,Dom Każda z kobiet marzy o pięknym domu w ustronnej okolicy, najlepiej zielonej bardzo. Marzymy o tym lecz gorzej jest z realizacja tych marzeń. Szybko one uciekają gdy kupujemy nowe mieszkanie. Każde z tych marzeń jest więc namacalne. Wyobrażamy sobie wygląd tego domu oraz to jak w nim będzie. Niestety budowa domu nie jest tania, zajmuje ona również bardzo dużo czasu. Nie każdy chce się porwać na to gdyż nie każdy tez zna się na takich rzeczach a nie chce zostać oszukany przez ekipę która nie wywiąże się z umowy i wybuduje dom nie taki jak miał być. Budowa domu jest bardzo pracochłonna oraz czasochłonna. Jeżeli mas zna tyle pieniędzy by wynająć porządna ekipę i architekta który zajmie się budową to nie musisz się tym w ogóle martwić. Wiadome jest to, że mieszkanie w domu jest dużo bardziej wygodne i komfortowe niż w mieszkaniu. Ma się dużo więcej prywatności oraz brak uporczywych sąsiadów. Marzenia warto spełniać więc rozejrzyj się za jakąś działka i wybuduj swój wymarzony domek w którym twoje życie będzie całkiem inne.

Tagi: , , , ,