Wpisy z kategorii ‘Design’


Piękne mieszkanie Każde mieszkanie ma swoja duszę, w każdym mieszkają inni ludzie mający inne rzeczy. Dlatego też nie spotkasz dwóch takich samych mieszkań. Każdy ma inne marzenia i przeżycia oraz doświadczenia to wszystko odbija się na stylu urządzenia mieszkania. Jeśli w danym mieszkaniu mieszka osoba bardzo nowoczesna znajdzie się w nim wiele nowoczesnych akcentów. Jeśli mieszka tam osoba starsza mieszkanie może być urządzone antykami. Każde po prostu jest inne i każda rodzina urządza je wedle swoich potrzeb. Jeśli w domu sa małe dzieci mieszkanie wygląda całkiem inaczej niż to w którym mieszkają same dorosłe osoby. W mieszkaniach gdzie są dzieci spotyka się barierki na schodach czy zaokrąglone brzegi mebli. To wszystko jest dla bezpieczeństwa dziecka. W ten sposób możemy je uchronić przed groźnymi upadkami ze schodów czy uderzeniami główka o ostry kant mebli. Coraz częściej mieszkania urządzane są w sposób bardzo nowoczesny i surowy. Taka jest teraz moda i każdy kto to stosuj czerpie z niej korzyści.

Tagi: , , , ,Montaż paneli Kładąc panele podłogowe na klej wypływający klej najlepiej ścierać szmatką wilgotną a następnie przecieramy suchą. Jeśli pomimo naszego natychmiastowego wycierania nadmiaru kleju pozostaną jakieś plamy można je usunąć przy pomocy specjalnego środka przeznaczonego do tego celu. Klej pozatym, ze skleja panele pełni również funkcję uszczelniającą. Dzięki klejowi woda którą używa się do zmywania podłóg nie przesiąknie pomiędzy poszczególne panele. Znacznie łatwiej i szybciej położy się podłogi panelowe na tak zwany click. Montaż jest łatwy i szybki. Nie potrzeba jakiś specjalnych narzędzi ani dużej siły aby ścisnąć poszczególne panele. Układanie polega na tym, że jeden panel wchodzi w drugi i po lekkim przechyleniu zatrzaskuje się. Po ułożeniu paneli w ten sposób można po podłodze od razu chodzić. Panele klejone wymagają trochę czasu aby klej zaschnął. Innym plusem jest to iż w przypadku paneli na zatrzask w momencie przeprowadzki podłogę można łatwo zdemontować i zamontować w nowym mieszkaniu.

Tagi: , , , , ,Trzeba gdzieś usiąść, a najlepszym rozwiązanie do tego celu będzie kanapa plus fotele. Skoro mamy już ławę gdzie możemy położyć kawęczy herbatę i oczywiście jakiś mały poczęstunek dla naszych gości. Jednak wielkim wstydem dla gospodarza byłoby to jakby pozwolił swoim gościom stać podczas procesu picia kawy czy herbaty. Potrzebujemy dokonać zakupu mającego na celu upiększenie i oczywiście sprawienie żeby nasz salon był bardziej funkcjonalny. Oczywiście tym zakupem jest kanapa i zestaw foteli. Niekiedy taki zestaw może być bardzo drogi, a zwłaszcza, jeżeli chcemy nadać naszemu salonowi prestiżu i zakupić planujemy do naszego pomieszczenia zestaw kanapa i fotele wykonane ze skóry. Jest to bardzo wygodna forma siedzenia, ale jednocześnie nasi goście nie będą mieli wahań, co o nas sobie pomyśleć. Fotele są równie potrzebne, co kanapa, ponieważ jeżeli gościmy większą liczbę gości, to pomyślmy sobie jak to by wyglądało, jeżeli posiadalibyśmy w pokoju tylko jedną kanapę. Ludzie kłóciliby się o to, kto ma usiąść.

Tagi: , , , , ,Podłoga jak? gdzie? co? Panele to obecnie jeden z najbardziej znanych i popularnych materiałów na podłogi. W handlu dostępne są panele które można układać bez kleju. Montaż jest bardzo łatwy więc jeśli ktoś jest takim omowym majsterkowiczem to bardzo łatwo położy podłoge tego typu samemu. Panele są produkowane w różnych rodzajach ale zazwyczaj ich wygląd bardzo dobrze imituje podłogi z drewna naturalnego. Są również dostępne panele o innych motywach na przykład wzory płytek, roślin lub owoców. Coraz bardziej popularne stają się panele z naturalnego drewna. Panele takie są klejone warstwowo aby były odpowiednio wytrzymałe i nie odkształcały się. Panele można montować na klej bądź bezolejowo na tak zwany click. Jeśli stosujemy metodę klejową wtedy klej kładzie się na całej długości górnej krawędzi wpustu. Po dociśnięciu panele powinny do siebie bardzo dokładnie przylegać a klej łączyć je na całej długości. Podczas takiego montażu trzeba ciągle usuwać klej który wypływa spomiędzy paneli ponieważ zasychając utworzy on bardzo brzydkie plamy.

Tagi: , , , , ,