Wpisy z Luty, 2013


Salon to jedno z pomieszczeń naszego domu, które ma przeważnie jedno przeznaczenie. Mam tu na myśli oczywiście to, że to do salonu właśnie będziemy zapraszać naszych gości, przecież nie będziemy gościć jakieś ważne osoby, czy nawet naszych najbliższych w kuchni czy przykładowo w sypialni, ponieważ to trochę mija się z wyobrażeniem gościny w domu. Salon przeważnie to dość duże pomieszczenie w domu, a więc mamy dość dużo pola do popisu i musimy pięknie urządzić nasz salon, oczywiście nie możemy wywyższać się ponad stan, ponieważ nie każdego stać na ekskluzywne urządzenie salonu, ale jeżeli mamy trochę wyobraźnie to nie będziemy potrzebowali dużo nakładu pieniężnego na upiększenie naszego salonu. Salon to miejsce, które nie powinno być mocno umeblowane, powinno budzić podziw, ale jednocześnie człowiek w nim przebywający powinien odczuwać poczucie relaksu i spokoju, dlatego więc bardzo dobrze do salonu pasują kwiaty zielone, ponieważ one zawsze i każdemu pozwalają się przyjemnie relaksować.

Tagi: , , , , ,Piękna kuchnia Kuchnia jest królestwem pani domu, to ona tam spędza jak najwięcej czasu na przygotowywaniu posiłków swojej rodzinie która kocha. Dlatego tez kuchnia jako miejsce często prawdziwego kunsztu powinna być jak najbardziej piękną zadbana i wprost idealna. Każda kobieta marzy o tym by jej kuchnia była bardzo funkcjonalna, by były w niej wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i by dzięki temu była praktyczna. Lecz jednak marzymy także o tym by nasza kuchnia była po prostu ładna. Jest to dla nas bardzo duże zadowolenie jeżeli nasza kuchnia cieszy nasze oczy. Dzięki temu jeszcze bardziej mamy ochotę z niej korzystać. Urządzenie kuchni bywa praca mozolną. Ciężko jest dobrać meble które będą idealnie pasowały do niej i które nie będą nigdzie zajmowały za mało lub za dużo miejsca. Bardzo dobrze jest jeżeli się wykonuje meble do kuchni na wymiar dzięki czemu są one naprawdę idealnie dopasowane. Przy zakupie mebli zwróć uwagę na to by w kuchni było jeszcze miejsce na sprzęty kuchenne, zdecyduj czy chcesz by były może one w zabudowie.

Tagi: , , , ,Telewizor zawsze pomaga w komunikacji, ponieważ czasami zdarza się tak, że w naszym salonie gościmy gości, z którymi bardzo szybko kończą nam się tematy i rozmowa za bardzo się nie klei, a co za tym idzie ich wizyta nie jest zbyt przyjemna, aczkolwiek nie pasuje komuś powiedzieć, że czas do domu, ale powoli brakuje nam pomysłów na przedłużanie rozmowy i tą atmosferę da się odczuć bardzo wyraźnie, a w przypadku, kiedy włączony jest telewizor, zawsze można zacząć rozmawiać a temat tego, co aktualnie leci w telewizji, czy komuś podoba się dany pogram czy nie, a więc jak sami widzicie telewizja może również być pomocna. Telewizja również może być źródłem wspaniałego relaksu, bo kto nie lubi czasami usiąść wygodnie w fotelu i odpoczywać przy jakimś pasjonującym filmie, czy serialu, który bardzo nam się podoba. W salonie przeważnie panuje spokój i cisza, a niektórzy ludzie bardzo sobie cenią chwilę spokoju w ciągu dnia, dlatego telewizor w salonie to bardzo przyjemna sprawa dla większości ludzi.

Tagi: , , , ,Pokój nastolatka Nastolatek jest w trudnym wieku z bardzo wielu względów. Odpowiednio urządzone pomieszczenie w którym spędza większość czasu, może mu pomóc w odnalezieniu własnej tożsamości. Dlatego postarajmy się w miarę swoich możliwości nie skazywać piętnastolatka na sen I naukę w towarzystwie dawno znienawidzonej Myszki Miki. Remont pokoju dorastającego dziecka wcale nie musi być drogi. Czasem nawet nie musi to być „remont” w pełnym tego słowa znaczeniu – przecież plakaty świetnie pokryją nieodmalowane ściany itp. Ważne, aby zapytać dziecko, czego oczekuje od swojego „miejsca na świecie” i azylu. Zwykle okazuje się, że ma mniej wygórowane wymagania, niż nam się wydaje. A w nielubianym pokoju nasz nastolatek może nie chcieć przebywać. Niesie to ze sobą dużo negatywnych konsekwencji – późne powroty do domu, niechęć do przebywania w nim. Nie poznamy także kolegów naszego dziecka, bo nie będzie chciało się „chwalić” swoim pokojem. Biorąc pod uwagę, że remont można zrobić niewielkim kosztem, myślę, że warto.

Tagi: , , , , ,