Wpisy z Styczeń, 2013


Trzeba gdzieś usiąść, a najlepszym rozwiązanie do tego celu będzie kanapa plus fotele. Skoro mamy już ławę gdzie możemy położyć kawęczy herbatę i oczywiście jakiś mały poczęstunek dla naszych gości. Jednak wielkim wstydem dla gospodarza byłoby to jakby pozwolił swoim gościom stać podczas procesu picia kawy czy herbaty. Potrzebujemy dokonać zakupu mającego na celu upiększenie i oczywiście sprawienie żeby nasz salon był bardziej funkcjonalny. Oczywiście tym zakupem jest kanapa i zestaw foteli. Niekiedy taki zestaw może być bardzo drogi, a zwłaszcza, jeżeli chcemy nadać naszemu salonowi prestiżu i zakupić planujemy do naszego pomieszczenia zestaw kanapa i fotele wykonane ze skóry. Jest to bardzo wygodna forma siedzenia, ale jednocześnie nasi goście nie będą mieli wahań, co o nas sobie pomyśleć. Fotele są równie potrzebne, co kanapa, ponieważ jeżeli gościmy większą liczbę gości, to pomyślmy sobie jak to by wyglądało, jeżeli posiadalibyśmy w pokoju tylko jedną kanapę. Ludzie kłóciliby się o to, kto ma usiąść.

Tagi: , , , , ,Wszechstronna łazienka Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Nie wyobrażamy sobie tego jak mogłoby jej nie być w naszym domu. Zadziwia nas możliwość dawniej życia beż ubikacji w domu lub nawet bez łazienki. Na szczęście w naszych domach łazienka już stanowi podstawę. Łazienka już nie służy nam tylko do tego by dbać o higienę oraz by załatwiać potrzeby fizjologiczne. Służy ona nam przede wszystkim do tego by zadbać o swoje ciało. Mamy w niej stosy kosmetyków i preparatów. Również wszelkiego rodzaju sprzęty do układania włosów tez tam się znajdują. Na te wszystkie rzeczy potrzebna nam jest szafka na szczęście na rynku jest bardzo dużo mebli łazienkowych, które są odporne na wodę i wszelkiego rodzaju zmywanie. Łazienka jest także zazwyczaj miejscem w którym stawiamy pralkę. Takie rozwiązanie jest najłatwiejsze, stoi tam kosz na brudna bieliznę a obok niego pralka. Wszystko na miejscu by szybko pranie mieć z głowy. W łazience także nie ma problemu w razie awarii z odpływem, gdyż jest zrobiony specjalny przy wannie właśnie w razie takich przypadków.

Tagi: , , , , , ,Podłoga jak? gdzie? co? Panele to obecnie jeden z najbardziej znanych i popularnych materiałów na podłogi. W handlu dostępne są panele które można układać bez kleju. Montaż jest bardzo łatwy więc jeśli ktoś jest takim omowym majsterkowiczem to bardzo łatwo położy podłoge tego typu samemu. Panele są produkowane w różnych rodzajach ale zazwyczaj ich wygląd bardzo dobrze imituje podłogi z drewna naturalnego. Są również dostępne panele o innych motywach na przykład wzory płytek, roślin lub owoców. Coraz bardziej popularne stają się panele z naturalnego drewna. Panele takie są klejone warstwowo aby były odpowiednio wytrzymałe i nie odkształcały się. Panele można montować na klej bądź bezolejowo na tak zwany click. Jeśli stosujemy metodę klejową wtedy klej kładzie się na całej długości górnej krawędzi wpustu. Po dociśnięciu panele powinny do siebie bardzo dokładnie przylegać a klej łączyć je na całej długości. Podczas takiego montażu trzeba ciągle usuwać klej który wypływa spomiędzy paneli ponieważ zasychając utworzy on bardzo brzydkie plamy.

Tagi: , , , , ,Każdy gatunek drewna posiada inny stopień twardości. Stopień twardości decyduje o tym czy podłoga będzie bardziej czy mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Drewna bardzo twarde jak na przykład klon kanadyjski czy jatoba są najbardziej wytrzymałe i nadają się w miejsca gdzie jest duże natężenie ruchu czyli do pokoju dziecinnego albo tam gdzie przebywają zwierzęta domowe które swymi pazurkami mogą zarysować podłogę. Drewna mniej twarde i przez to mniej odporne na zniszczenie powinno się kłaść w pomieszczeniach gdzie ruch jest mniej intensywny na przykład w sypialni. Podłogi średnio twarde takie jak na przykład brzozowe oddają cały swój urok w pomieszczeniach gdzie ruch jest bardzo mały czyli tam gdzie nie przebywa zbyt wielu domowników. Drewniana podłoga może ronież być kładziona w pokojach gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe. Wtedy nadają się tam gatunki twarde drewna. Z biegiem czasu pod wpływem światła słonecznego podłogi zmieniają swe zabarwienie. Jest to proces naturalny. Niektóre gatunki szybko ciemnieją inne dłużej.

Tagi: , , , ,