Wpisy z Grudzień, 2012


Sypialnia W sypialni odpoczywamy a nasze ciało i umysł się regeneruje i nabiera znacznie dużo sił. Dlatego tez sypialnia powinna być tak urządzona by łatwo było nam w niej odpoczywać. W sypialni najważniejszym elementem jest łóżko które pozwala ci na spokojny długi i błogo sen o którym często po całym dniu pracy. W sypialni powinien panować spokój i harmonia, kolory powinny być lekkie i świeże, a właśnie dzięki nim będziesz mogła jak najszybciej ukoić swoje wszystkie zmysły. Warto do sypialni zainwestować właśnie w okna wygłuszające dzięki temu nic cię bez potrzeby nie obudzi oraz w drzwi również wygłuszające które także pomogą ci spać spokojnie. sypialnia nie powinna za bardzo skupiać twojej uwagi byś mogła spokojnie szybko zasnąć i całkowicie ukoić zmysły. Kolor niebieski jest idealny w sypialni gdyż uspakaja oraz pomaga się odprężyć i ukoić nerwy które mogą być naprawdę skołatane po całym dniu. W sypialni głównym meblem jest łóżko które powinno być czyste i wygodne. Nadaje ono wyjątkowy charakter sypialni.

Tagi: , , , , , ,Podłogi Podłogi w domu czy mieszkaniu są tym bez czego się nie obejdziemy. Już od wieków nie chcemy chodzić po gołym i nie ocieplonym betonie na podłodze, wolimy czuć pod stopami cos dużo bardziej przyjemniejszego w dotyku i cieplejszego. Nic w tym trudnego, należy wybrać się do odpowiedniego sklepu i powiedzieć jaką chce się mieć podłogę a na pewno obsługa znajdzie dla ciebie coś idealnie pasującego z czego na pewno będziesz zadowolony. Aby zakupić materialny na wykonanie podłogi musisz znać dokładne wymiary pomieszczenia. Bardzo modne ostatnio sa panele, jednak na panele bardzo chętnie kładziemy dywany. S one najczęściej bardzo miękkie oraz delikatne, szczególnie w sypialni by odczówac jak największą przyjemność z zanurzenia stóp w dywanie. Wykładziny również nadal są kupowane, są to najczęściej cienkie i hipoalergiczne tworzywa. Jednak w modę wchodzą wykładziny samoczyszczące się, które podczas odkurzania oczyszczają się jak po myciu. Właśnie dzięki takiej funkcji bardzo lubimy tego typu wykładziny.

Tagi: , , , ,Coraz popularniejsze stają się podłogi drewniane. Układa się je nie tylko w pokojach ale również w łazienkach. Można również zaaranżować cały pokój dobierając odpowiednią podłogę do mebli i innych przedmiotów wykończeniowych. Drewno jest materiałem przyjaznym człowiekowi. Wnosi do mieszkania ciepło a jednocześnie pozytywna energię lasu. Kiedyś można było spotkać boazerie pomalowane bezbarwnym lakierem. Dziś projektanci tworzą bardzo ciekawe wnętrza, często łącząc ze sobą różne materiały naturalne takie jak drewno, kamienne płytki, ceramikę. Coraz częściej wraca się do natury. Drewno to również wypoczynek jak sądzą niektórzy, działa kojąco i uspokajająco. W pomieszczeniu gdzie zastosowano drewno na podłogi czujemy się dużo lepiej. Drewno cechuje lekkość, trwałość, sprężystość, znaczna wytrzymałość mechaniczna, łatwość obróbki. Ujemną cechą drewna jest to że niektóre gatunki chłoną wodę, pęcznieją, kurczą się i pękają. Trzeba o tym wiedzieć aby nas nie spotkała jakaś przykra niespodzianka w trakcie nieodpowiedniej pielęgnacji podłóg.

Tagi: , , ,Obraz jako sztuka w naszym pokoju. Bardzo często jest tak, że pokoje dzienne, czyli tak zwane salony są jednymi z większych pomieszczeń w naszych domach, a co z tym idzie będziemy w takim pokoju posiadali dużą powierzchnie na ścianach do zapełnienia. Bardzo często ludziom brakuje pomysłu na to jak można by było zapełnić przestrzeń na ścianach, a niekiedy wygląda to bardzo dziwnie, jak mamy w pokoju bardzo ładne meble i zestaw wypoczynkowy, a na ścianach są pustki i nie zajęte duże połacie miejsca. Wystarczy w takim momencie ruszyć trochę wyobraźnią i spróbować wykombinować coś samemu. Bardzo często w takich sytuacjach w domach na ścianach znajduje się wiele obrazów. Jest to nie tylko forma zapełniania ścian, ale również świadczy o tym, że ludzie potrafią się trochę rozeznać w sztuce, która oczywiście jest jednym z najlepszych pomysłów na zapełnienie naszych pustych ścian. Oczywiście obraz t tylko przykład, ale możemy również spróbować z kwiatami, które również potrafią bardzo wdzięcznie przyozdobić nasz salon.

Tagi: , , , ,